Overheerlijk Sinterklaas recept: pepernoten cheesecake

Op zoek naar een heerlijk Sinterklaas recept? Zoek dan niet verder! Met deze overheerlijke pepernoten cheesecake wordt het gegarandeerd smullen!

Pepernoten cheesecake recept | Eigenhuis Keukens
Borders
Page divider element

Het heerlijk avondje zit er weer aan te komen! Misschien ziet sinterklaasavond er dit jaar voor jullie gezin net iets anders uit dan alle andere jaren, maar een ding is zeker: een lekker Sinterklaas recept kan ook dit jaar niet ontbreken! Daarom delen we graag het recept van een overheerlijke pepernoten cheesecake met jou. Nee, heel gezond is het niet, maar smullen wordt het gegarandeerd!

Sinterklaas recept Pepernoten cheesecake | Eigenhuis Keukens

Wat heb je nodig voor 8 personen?

Voor het beslag:

  • 125 gram boter
  • 6 eetlepels melk
  • 3 eetlepels suiker
  • 6 blaadjes gelatine
  • 2 zakjes vanillesuiker
  • 2 theelepels koekkruiden
  • 250 gram ongeklopte slagroom
  • 250 gram amandelspeculaasjes
  • 3 kuipjes Philadelphia roomkaas à 200 gram
  • 100 gram pepernoten (gekocht of zelfgemaakt)

Voor de garnering:

  • Pepernoten
  • Truffelpepernoten
  • 50 gram blanke amandelen
  • Marsepeinen aardappeltjes

Pepernoten cheesecake - Sinterklaas recept | Eigenhuis Keukens

Hoe maak je de pepernoten cheesecake?

  1. Vet de randen en de bodem van de springvorm in en leg een vel bakpapier op de bodem. Knip vervolgens een strook bakpapier voor de rand van de vorm, zet deze tegen de rand aan en vet vervolgens nogmaals de bodem en randen in met boter.
  2. Smelt de boter in een pannetje, maal de speculaas fijn in een keukenmachine en meng vervolgens de speculaas samen met de koekkruiden door de gesmolten boter. Hiermee bedek je de bodem van de springvorm.
  3. Week de gelatineblaadjes in koud water en klop de roomkaas los met de 3 eetlepels suiker. Zet een pannetje op het vuur, breng de melk hierin aan de kook en haal van het vuur. Voeg de uitgeknepen gelatineblaadjes kloppend toe aan de warme melk en doe 6 eetlepels opgeklopte roomkaas door het gelatinemengsel. Dit voeg je vervolgens samen met de roomkaas.
  4. Bewaar 6 eetlepels van de slagroom en klop de rest samen met de zakjes vanillesuiker op. Zodra de slagroom lobbig is geworden, spatel je de resterende slagroom er doorheen. De slagroom voeg je vervolgens, samen met de pepernoten, toe aan het mengsel met de roomkaas. Schep het beslag in de springvorm en zorg dat je het afdekt met plasticfolie.
  5. Laat de cheesecake drie uur opstijven in de koelkast. Ga je de pepernoten cheesecake serveren? Zorg dan dat je hiervoor de amandelen goudbruin hebt geroosterd en deze in reepjes hebt gehakt. Garneer de taart met de amandelreepjes, de pepernoten en truffelpepernoten en met wat marsepeinen aardappeltjes. Smullen maar!

Meer lekkere recepten van Eigenhuis Keukens

Vind je het leuk om vaker geïnspireerd te worden door heerlijke recepten van Eigenhuis Keukens? Volg ons dan op Facebook en Instagram! Regelmatig delen wij lekkere recepten en inspireren we je met de nieuwste keukentrends.

Klanten over Eigenhuis Keukens

Eigenhuis Keukens wordt gemiddeld beoordeeld met een 9.5 uit 10 op basis van 180 beoordelingen in de laatste 12 maanden.

Blob element background
goed geslaagd

Relaxte omgeving met vriendelijke heren die ons goed hebben geholpen. Fijn dat tijdens het 2e gesprek er totaal begrip was voor verandering van wensen en werden we ook goed geholpen met de kleurkeuzes. Vol vertrouwen dat alles tot in de puntjes... Lees meer

Chat bubble icon 10
Mirjam uit Amsterdam
01-04-2025
Super fijn en professioneel geholpen

Bij Eigenhuis keukens zijn wij heel prettig geholpen door Lusette. Ze luisterde goed naar onze wensen en heeft daar passend advies bij gegeven. Daarmee hebben wij echt onze droomkeuken gevonden bij Eigenhuis keukens. Er is ook een hele prettige, rustige sfeer.... Lees meer

Chat bubble icon 10
Diana uit Amersfoort
29-03-2025
Goede hulp, goede kennis, goede prijs!

Goed geholpen door Waldo, vervolgens door de juiste prijs akkoord gegaan op onze droomkeuken!

Chat bubble icon 10
Nick uit Olst
27-03-2025
Prima net bedrijf nette verkoper

Net bedrijf nette verkopers Op een ongedwongen manier alles uitzoeken

Chat bubble icon 10
Ard uit Hendrik Ido ambacht
26-03-2025
Persoonlijk, professioneel, ongedwongen.

In twee sessies ben ik op een prettige persoonlijke en professionele wijze geholpen met het kiezen van een keuken die past bij m’n wensen.

Chat bubble icon 10
Hans uit Groningen
22-03-2025
Straight to the point!

Vriendelijk personeel, er wordt fijn mee gedacht om eigen wensen praktisch in kaart te brengen en er wordt mee gedacht wanneer de wensen niet kunnen of gewenst zijn in de praktijk. De klant en diens wensen worden respectvol benaderd. Ik heb... Lees meer

Chat bubble icon 10
Nienke Cornelissen uit Capelle aan den IJssel
21-03-2025